למחלקת צמחיה מלאכותית

איך הפכו הוורדים לאייקון תרבות

חזרה למאמרים

איך הפכו הוורדים לאייקון תרבותהוורדים הגדולים בעלי הריח הנהדר הסובבים אותנו משתייכים ברובם לקבוצת מכלואי התה, הם קיימים בצבעים מרשימים רבים (סגול, אדום, כתום, ורוד, צהוב, ורוד כהה, ורוד-לבן, לבן ועוד). אם נקטוף את הפרחים לפני שיגיעו לשיאם, הם יוכלו להחזיק באגרטל מעל שבועיים ולגרום למראה אצילי ויוקרתי. מכלואי תה (צאצא, זיווג) הוא הכלאה בין שני וורדים. מומלץ לשתול את הוורדים הללו באזור כניסה, רחבת ישיבה או שביל בכדי להנות מריחם הטוב והמתחזק בשעות הבוקר המוקדמות.

איך נשלב ורדים בגינה?

היות והוורדים הם בגבהים וצורות שונות, ניתן להתאימם לכל גן בעל טופוגרפיה משתנה ומכאן ה"שמים הם הגבול".  ניתן לשלב ורדים עם צמחים רב שנתיים פורחים, ניתן לשלב וורדים עם שושנים או המרוקליס בצבעים מתאימים.

ניתן לשתול פרחים משתרעים עם וורדים (יש לשים לב לבחירת צבעים מושלמת) כך ליווצרו כתמי צבע הרמונים. וורדים על גזע יוצרים תחושה של "מסגרת" לכן כדאי לשתול אותם באיזורים מיוחדים בגינה.

סוגי וורדים נפוצים בארץ

ריחות הוורדים מסווגים ע"פ קטגוריות ריח מקובלות, לדוגמא- "סיקרט": מזכיר בניחוחו את ריח הלימון עם שמץ של גויאבה. "בלומון": מזכיר בניחוחו ריח לימון (מתוק). "אטרנה": מזכיר בניחוחו ריח של תה. "ויוליין" ו"מבלה" מזכירים ריחות של תבלינים, "ג'סט ג'וי" מזכיר את ריח היסמין "דופטזאובר" מזכיר בניחוחו ריח יסמין-לימוני, "פרגרנט קלאוד" מזכיר בניחוחו ענבים מוסקטים, "איסמרלדה" מזכיר רי ציפורן, "קווין אליזבת" מזכיר ריח של עץ רטוב, "ג.פ. קנדי" מזכיר ריח דבש מתוק.

מחפשים משתלה איכותית שמגדלת ורדים? צרו איתנו קשר ובוא לראות את המגוון הרחב והייחודי של הורדים שלנו!

לחצו כאן למידע נוסף על צמחים למשרד

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל