למחלקת צמחיה מלאכותית

דשא בחצר כיף לילדים וגם למבוגרים

חזרה למאמרים

אנחנו לא יודעים מה הם זיכרונות הילדות שלכם לגבי דשא, אבל למרבית האנשים הוא מתקשר לחוויות שמחות ומפתחות. מי מאיתנו לא התגלגל עם החברים עליו בגן השעשועים או בחצר הפרטית, עשה עליו גלגילונים או שיחק בכדור? בגילאים יותר מאוחרים כבר הגענו אליו כדי לשכב פרקדן ולקרוא ספר, להתרגש ולהתאהב בפעם הראשונה. בשלב המשפחות הוא נוח מאוד למנגל, כשכולם מתרוצצים סביב, ובשורה התחתונה – דשא הוא חובה לכל אחד שיש לו חצר משלו, כדי להעניק לסובבים אותו בדיוק את החוויות והזיכרונות המשמחים הללו. כן, אנחנו מודעים לכך, דשא טבעי הוא לא דבר שקל לגדל ולכן יש היום פתרון מוצלח בדיוק לדילמה הזו: דשא מוכן.

שטיח ירוק, היישר מהטבע

במקום לקנות את הזרעים במשתלה, לשתול באדמה ולחכות עד שהוא יצמח, היום פשוט אפשר לרכוש דשא מוכן שפותר אותנו מזמן ההמתנה הארוך והמייגע הזה. לרוב הוא מגיע במשטחים, מעין מרבדים. כן, מדובר בשטיחים כמו אלו שאנו פורסים בסלון, רק עשויים מדשא. למעשה, כל העבודה הקשה והמתישה נעשית הרבה לפני שהדשא מגיע אליכם: הוא נשתל ומגודל במקום מסוים ואז מורד ממנו במשטחים מסודרים ומאורגנים, נאסף בחתיכות גדולות, מגולגל ואז מגיע  אליכם. רק תבחרו איזה תרצו ותזכו בשטיח מוריק, ממש בחצר הפרטית שלכם.

מבחר גדול, רק לבחור

אנחנו קוראים לו בכלליות דשא מוכן אבל בפועל מדובר במספר סוגים של צמחים. כדאי להבין בנושא לפני שמזמינים: הזואיסיה היפנית, למשל, מציצה הרבה בגינות ציבוריות אבל גם באלו הפרטיות, ומעדיפה מינימום שבמינימום שש שעות שמש, ועדיף כמובן יותר. היא זקוקה להשקיה סדירה ומלאה ובחורף מאבדת את צבעה הירוק והיפה. הבת יבלית הדרומית זקוקה לפחות שעות שמש, ארבע יספיקו לה, וצבעה ירוק בהיר. היא מתאימה בעיקר לגינות פרטיות ולא ציבוריות, רצוי מוצללות מאוד. פספלום נדני הוא בעל צבע ירוק כהה, ודיי מפונק: זקוק למינימום שמונה שעות שמש ובחורף, כשקר מאוד, הוא נוטה להפוך לאפור, אבל אין מה להיבהל, בקיץ הוא יחזור לצבע הכהה שלו. זיפנוצה חבויה היא מין של דשא מאוד עמיד ולכן אותה אפשר לשתול בגינות ציבוריות ובמקומות פחות מוצללים. היא גם נוטה להישאר ירוקה בחורף ולכן ודאי תשמח לבבות רבים.

דשא מוכן עם הרבה יתרונות. מעבר לעובדה שכמובן אין צורך להתעסק עם הגידול שלו עד שהוא הופך למרבד ירוק ויפהפה, הוא נותן את היתרונות של סביבה ירוקה ומשטח דשא טבעי: הוא מונע רעשים ומסוגל להיות בולם זעזועים כשמתגלגלים עליו או משחקים עליו, וכמובן שהוא מתפקד כמו כל צמח בסביבתנו המוסיף לנו חמצן. לפני שאתם שמים על הקרקע דשא מוכן, אל תשכחו להכין את הקרקע. חשוב מאוד להדביר עשבים רעים שעלולים להתחרות עמו על המים, למנוע מזיקים ולדשן.

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל