למחלקת צמחיה מלאכותית
משתלות אייל
מאמרים

דשא חי

חזרה למאמרים

במשך השנים דשא חי נהפך להיות הרבה יותר פופלארי, למרות שינם מספר רב של סוגים של דשא חי ניתן לי לראות כי מספר המבקשים לדשא חי איכותי הולך וגובר, יחד עם הפופלאריות שהולכת וגוברת ישנם מספר יתרונות וחסרונות לדשא חי.

טיפים להארת הגינה (טיפ אחד על תאורה סולארית)

בנייה ירוקה ושימוש במשאבי הטבע כחלק אינטגרלי בעיצוב בתים וגינות, הם הרבה יותר מטרנד חולף. זה הכיוון אליו עולם האדריכלות וכל אדריכל נוף חייב להתמצא בנושאים אלה. אחד התחומים שנכנסים יותר ויותר לתחום עיצוב גינות הוא תאורה מתחדשת, תאורה סולרית ושימוש חכם באנרגיית השמש להארה. כך ניתן לחסוך כסף ולנצל משאב שאינו עולה לנו כסף ולקבל תוצאות נהדרות.

דשא מוכןדשאדשא סינטטי

תאורה סולרית - העתיד כבר כאן

אחד התחומים שהתפתחו מאוד בשנים האחרונות הוא תחום התאורה הסולרית, כאשר בכל העולם ניתן לראות פרויקטים רבים המשתמשים בפאנלים סולריים מסוגים שונים המנצלים את אנרגיית השמש ומנתבים אותה לגופי תאורה בגינות פרטיות וציבוריות. הטכנולוגיה העומדת מאחורי תאורה סולרית לא השתנתה בבסיסה אך כיום ניתן למצוא לוחות סולריים חזקים ומתוחכמים הרבה יותר מבעבר, אותם ניתן לרתום ליצירת חשמל הלכה למעשה ולהאיר בעזרתם גינות שלמות.

טיפ לתאורת גינה סולרית שכל אדריכל נוף חייב להכיר

דשא חיכאשר אדריכל או מהנדס ניגש לפרויקט הארת גינה בעזרת תאורה סולרית, הגורם המרכזי בו הוא צריך להתחשב הוא כיוון הנחת הלוחות הסולריים. זה נראה אולי טריוויאלי אך מדובר בהחלטה שתשפיע על כל מערכת ההארה והחשמל בגינה. לשם כך עליו להחליט גם כיצד והכין יוצבו גופי התאורה ביחס לקירות המבנה, לסככות ולגורמים אחרים בגינה, הכול על מנת לספוג כמה שיותר שעות שמש לתוך הפאנלים הסולריים.

מעבר לכך, תשתיות החשמל חייבות להתממשק בצורה בטיחותית וחכמה אל אותם פאנלים סולריים וכל יחידת ההארה החייבת להיות מסונכרנת בצורה הוליסטית עם שאר חלקי הגינה ולהשתלב בצורה אינטגרלית עם הריהוט, העצים, הצמחייה וכדומה, כמו גם להיות מתאימה לגופי התאורה מבחינת מתח, וולטאז' וכו'.

דשא חיכל אדריכל נוף מצליח יודע שתחום הבנייה הירוקה והמתחדשת הוא העתיד ואם ניתן לשלב אדריכלות קלאסית עם טכנולוגיה ירוקה ומתקדמת לטובת יצירת פרויקטים חדשים של אדריכלות נוף, לקוחותיו רק ירוויחו מכך והוא יצבור לעצמו ניסיון ומוניטין של מי שצועד קדימה ומשכיל להשתמש בכל החידושים האחרונים בתחום.

תאורה סולרית היא פתרון מושלם במדינת מישראל בה השמש נמצאת בשמיים ימים רבים בשנה. מדובר במשאב יקר ערך שבשנים הבאות יותר משרדי אדריכלים וגופי בנייה ישלבו בתכנית הבנייה מראש, וכך ניתן יהיה להוזיל את עלויות ההתקנה ולבנות תשתיות חזקות יותר שיידעו לנצל את אנרגיית השמש בצורה הטובה ביותר לטובת פרויקטים של אדריכלות נוף וכדומה.

תאורה סולרית תכבוש את השוק יחד עם סוגי אנרגיות מתחדשות אחרות כמו שימוש ברוח ומים ופתרונות חדשים אחרים, אשר הטכנולוגיה החדשה מספקת לנו, העתיד יהיה ירוק יותר, מתוכנן יותר ומעוצב יותר שכן לכולם ברור מה כוחו של הטבע, וכל מה שיש לאדם לעשות הוא לנצל אותו בצורה יעילה וחכמה.

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל