למחלקת צמחיה מלאכותית
משתלות אייל
מאמרים

דשא טיבעי

חזרה למאמרים

הדשא הירוק והטבעי בגינה שלי!

הדשא הינו צמח השייך למשפחת צמחים הנקראת חד פסיגיים ירוקים, קיים מגוון רחב של סוגי דשא טבעיים:

  • דשא "קיקויו" (זיפנוצה חבויה) - ירוק בהיר ורך למגע. הקיקויו הוא דשא נפוץ בישראל בשל יתרונותיו: שומר על צבעו הירוק גם בחורף, מתאים לשתילה גם באזורים הרריים וקרים ושורד בתנאי תחזוקה נמוכה , זן דשא מאד חזק ואפשר לראות אותו כמעט וכל גן ציבורי בישראל. חסרונותיו  של הקיקויו: הוא רגיש למחלות ונוטה להיפגע ממזיקים בתנאי קרקע לא מתאימים. עליו מכוסים בשערות שיוצרים גרוד בעת מגע ישיר עם הגוף.
     
  • דשא "דרבן גראס" (בת- יבלית דרומית) - ירוק בהיר בעל מרקם גס למראה ורך למגע. יתרונותיו: עמיד ונוח לתחזוקה. מותאם לגידול במזג אויר חם בשל מוצאו האפריקאי. עמיד במיוחד בתנאי צל חלקי אך גדל מצויין גם בשמש מלאה עם השקייה סדירה. חסרונותיו: גדל בקצב מהיר הדורש כיסוח מידי שבוע. מתאים לגינות פרטיות וציבוריות ללא דריכה מרובה
     
  • דשא "זויסיה אלטורו" (זויסיה יפנית) - ירוק עז, רך למגע וצמיחתו צפופה מאד. יתרונותיו: דשא פופולרי המתאים לגידול ברוב אזורי הארץ מלבד אזורים קרים מאד. נעים ונאה למראה, מתאים לגידול בתנאי חצי צל או שמש מלאה. יכול להשתקם במהירות לאחר הזנחה.חסרונות: אינו מתאים לגידול באזורי הארץ הקרים מאד. בתקופת החורף הוא נוטה לאבד מעט את צבעו הירוק.

דשא טבעי סוגים מאפיינים יתרונות וחסרונות

פרמטרים חשובים בגידול דשא טיבעי

כמובן שהדשא הטיבעי מרשים במראהו הירוק אך הוא כן דורש טיפול, כיסוח והשקייה. בנוסף, לפניי שתילת הדשא יש כמה פרמטרים שחשוב לקחת אותם בחשבון כמו תנאי הסביבה וכמות השמש, מטרת השימוש, אזור בארץ, תנאי קרקע, דרישות, מאפייני ועלויות תחזוקה וגודל המדשאה. משתלה עם ניסיון רב כמו שלנו מגדלת את הדשא הטיבעי למעלה מ25 שנה, לנו יש את הידע והנסיון ליצור דשא באיכות גבוהה ללא מזיקים ועשבים שונים. את הדשא הטיבעי מגדלים בשטחים בהם עובדים מידי יום לטיפול הדשא הגדל ובטיפוח הדשא כך שיגיע ללקוח באיכות הגבוהה ביותר כדי שקליטת הדשא בגינה שלכם תיהיה מהירה ואיכותית ליצירת הגינה המושלמת.

 

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל