למחלקת צמחיה מלאכותית

היתרונות בשתילת דשא מוכן

חזרה למאמרים

היתרונות בשתילת דשא מוכןדשא מוכן - לאוהבי המראה הטבעי

עד לפני עשור, יצירה של חלקת דשא, הייתה כרוכה במלאכת גינון של הרבה שנים שכללה שתילת הדשא ותחזוקה שוטפת. היום, אין צורך יותר לטרוח, ניתן לרכוש דשא מוכן וטבעי שיגדל בהתאם לציפיות שלכם באופן מהיר ואחיד. יש לרכוש את הדשא מחברה אמינה וידועה, כך שתהיו בטוחים כי הדשא הינו איכותי והוא יגדל כפי שאתם מצפים. יש למצוא זני דשא שמתאימים לאקלים הישראלי. יש להכיר את המאפיינים השונים של סוגי הדשא, בטרם תרכשו דשא מוכן. המחיר של כריות דשא טבעי, יהיה על פי האיכות והסוג. חשוב להתאים את סוג הדשא, בכדי לדעת אם הוא מתאים לתנאי השמש והצל הנמצאים בגינתכם. ישנם כמה זנים עיקריים של כריות דשא מוכנות שעליהם נמנים: קיקויה, אלטורו, דרבן, טיפווי. הזנים נבדלים במחיר ועמידותם לחום וקור בצבע ובמרקם של כריות אלה.

היתרון בשתילת דשא מוכן

הפתרון האידיאלי והמשתלם ביותר הוא פריסה של מרבדי דשא מוכן שהוא הדשא האסטטי ביותר במראהו שהוא ירוק ורענן. חברות רבות שמוכרות דשא טבעי ומוכן, מעניקות אחריות מלאה, עד לקליטת הדשא. הבחירה של כרי דשא טבעי, תהיה תלויה באקלים ובתנאים של הגינה שלכם כמו, כמות של שמש וצל. מי שיש לו הרבה שמש בחצר, כדאי כי ירכוש דשא מוכן מסוג טיפוואי שהוא עמיד בתנאי יובש קיצוניים. יש לציין, כי כריות הדשא הטבעי, מגיעות בכמה גדלים, מגודל קטן, עד בינוני. לפרויקטים גדולים יותר, כמו שתילה של דשא לפארקים השונים, ניתן למצוא רבדי דשא ענקיים המגיעים בגלילי ענק. אחד מהזנים הנפוצים יותר של דשא טבעי המגיע במרבדים מוכנים, הוא אל טורו. זן זה, מתאים לגינות הפרטיות, לפארקים ושטחים גדולים. לזן זה של הדשא, יש שורשים חזקים ויכולת הישרדות גבוהה בקרקע. ניתן להשתמש בזן אל טורו, גם בשטחים שהם יותר מוצלים. זן זה, אינו רגיש למחלות והוא נחשב לאחד הזנים החזקים יותר בין הזנים השונים של דשא מוכן וטבעי.

הכנת הקרקע לפני שתילת הדשא המוכן

הדבר החשוב ביותר, הוא להכין את הקרקע לפני שתילת כריות הדשא הטבעי. עשבים שוטים, עלולים להפריע לצמיחת הדשא וכן, הפיכת הקרקע ודישונה לאחר ההדברה של העשבים בחומרים קוטלים, הם צעדים חשובים להצלחה בטוחה של שתילת הדשא. יש לעבד את הקרקע, כאשר היא לחה באופן בינוני, כך שכלי הגינון הנחוצים להפיכת האדמה, יחדרו בקלות אליה. החדרת הדישון לאדמה, חיונית לאוורור ושיפור הקרקע ולהשרשה מהירה של הדשא הטבעי המוכן.

מחפשי משתלה מקצועית עם ניסיון וידע בתחום הדשא? בקרו אותנו עוד היום ותוכלו להינות ממגוון רחב וייחודי של זני דשא!

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל