למחלקת צמחיה מלאכותית

השימוש היעיל בטוף לגינה

חזרה למאמרים

השימוש היעיל בטוף לגינההשימוש היעיל בטוף לגינה

מי שמעוניין לעצב גינה שתהיה מטופחת ויעילה, עליו לשלב טוף לגינה שהוא יעיל בחיסכון במים ומקטין את התאיידות המים בקרקע. הלחות באדמה, נשארת הרבה זמן. השימוש באבני טוף, מצמצמת את הטיפול בגינה ואף מונעת את חדירת קרני השמש לקרקע, מה שמאוד חיוני במזג אוויר חם כמו בארץ. לפני התקנת טוף לגינה, יש לפרוס יריעה מסוג פלריג שעשויה מפולימר, מה שמאפשר למים לחלחל בקרקע. יש לבצע תכנון מקדים לפני שתניחו את הטוף. חשוב כי התקנת היריעה תהיה באמצעות יתדות. התפקיד של יריעת הפלריג, היא למנוע את צמיחת עשבי הבר ולמנוע מצב בו חיפוי הקרקע יתערבב עם האדמה. היריעה, שומרת על מראה נקי ואסטטי והיא אינה נראית לעין, לאחר פיזור הטוף בגינה.

במה מסייע לנו טוף לגינה?

כל הסוגים של טוף לגינה הם בעלי משקל סגולי נמוך והם מתאים במיוחד לכיסוי של משטחים גדולים ולניקוז טוב של המים. ניתן למצוא אבני טוף המיועדים לגינה, בכמה צבעים: שחור, צהוב, אדום או מעורב. ניתן למצוא אף גדלים שונים של טוף שיוכל להתאים לכם לגינה. הגודל המומלץ לחיפוי הוא הגודל הבינוני שיאפשר לכם חיפוי נוח, שימושי, יפה וחסכוני. הטוף, הינו חומר ידידותי לסביבה והוא עשיר במינרליים היות והוא חומר טבעי. בימי החורף, האדמה מקבלת כמויות גדולות של מים שאינם מספיקים לחלחל ולהעשיר את האדמה, כאשר ישנם אבני טוף, הם סופחים את הנוזלים ומאטים את זרימת המים  שימוש נכון באבני הטוף, הינו גם כמצע גידול היות ואבנים אלה, נקיות מנבגים, זרעים וכדומה. אבני הטוף, מונעות התפשטות של מחלות בצמחיה השונה.

 סידור ופיזור של אבני טוף בגינה

ניתן לבצע עיצוב מרהיב באבני טוף ולפזר אותן בפינות שונות בגינה. תוכלו ליצור שבילים מעניינים ועיצובים תוך ערבוב של טוף בכמה צבעים. ניתן לפזר אבני טוף, גם בעציצים ואדניות יש לציין, כי אבני הטוף, תופסות מקום נכבד בעיצוב הרבה גינות בכל הארץ והיא אופציה נפלאה של מי שמעוניין ליצור גינה מטופחת ומעוצבת בתקציב נמוך. גם בגינות גג, ניתן להשתמש עם אבני הטוף לספיחה טובה של המים. מי שמעוניין בעיצוב גינות מושקע יותר, יוכל לשלב את אבני הטוף עם אבנים אחרות ליצירת שבילים כמו חלוקי נחל צבעוניים ויפים, להתקין גדרות במבוק למראה כפרי ומושלם של גינה טבעית, מטופחת ומעוצבת.  תוכלו לבצע השוואת מחירים ולקבל הצעות מחיר לגבי הטוף, הגדר וחלוקי הנחל, כך שתוכלו לתכנן תקציב שיתאים לכם לעיצוב הגינה המושלמת שלכם.

מחפשים משתלה בעלת ייחודיות וגיוון? בואו לבקר אותנו ותוכלו להינות ממגון רחב, איוכתי וייחודי של מוצרים לגינה שלכם!

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2022 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל