למחלקת צמחיה מלאכותית

חלוקי נחל במגוון סוגים וצבעים לעיצוב מרהיב

חזרה למאמרים

תכנון נכון של הבית והגינה מתחשב בפרקטיקה ובנוחות של בעלי הבית, אבל גם עיצוב הוא חלק גדול בכך. מי שרוצה להרגיש שהוא גר בטבע או לפחות מתחבר אליו, כדאי שישלב בעיצוב המקום בו הוא גר חלוקי נחל, הלוא הם סלעים הנמצאים ליד נחלים, ונשחקים על ידי המים. הדבר הופך אותם לחלקים (ולכן המילה "חלוקים") ונעימים ובעיקר – יפים מאוד. באבנים אלו ניתן להשתמש למגוון מטרות: הן יכולות לשמש ליופי בלבד וניתן להעמיד אותן בשלל מקומות בבית ובחצר וליהנות מיופיין. ניתן להשתמש בהן גם באופן פרקטי יותר ולהפוך אותן למעשה לחיפוי של הקרקע. שימוש באופן הזה בחצר, עוזר למנוע אידוי של המים עימם משקים את הצמחים וגם מונע בוץ בגינה. כמו כן, הוא שומר על לחות האדמה. אפשר לראות בכך גם חיסכון במים, היות וככל שנשמור על האדמה לחה, כך נצטרך להשקות פחות.

שפע יופי, ושפע מזל

חלוקי הנחל מוכרים גם למי שמכיר את תורת הפאנג שואי. המרבים לעסוק בעיצוב יודעים לספר כי שימוש בהם טוב בכדי למנוע "בריחת כסף" מבעל הבית. לכן, אם כבר מייפים את הגינה והחצר עימם, כדי להשתמש בהם נכונה – בסין העתיקה השירותים היו לרוב מחוץ לבית, אך כיום כמעט אצל כולנו הם נמצאים בתוכו. מים מסמלים את הצ'י, השפע של הבית ואילו שטיפת האסלה שוב ושוב במי הניאגרה מהווה למעשה שטיפה של השפע החוצה. לפי האמונה הסינית הפתרון לדבר הוא קערת חרס ובה שלושה חלוקי נחל בסמוך לניאגרה או ממש עליה. כמו כן, היות ולאבנים הללו מגע עם מים והם מזכירים מים – כדאי למקם אותן גם בחדר או פינת העבודה, כדי להגביר את השפע שפינה זו אמורה להעניק לנו בסופו של דבר.

כמובן שאסור להתעלם מהמראה של הסלעים שבוחרים להציב. החלוקים מגיעים בשלל צבעים אך לרוב נוכל למצוא אותם בלבן-קרם, חום-צהבהב, אפור או אפור עם פסים לבנים. כאשר בוחרים בהם, כדאי לבחון את שאר הסביבה ולהתאים את הצבע הנבחר למה שקיים במקום בו נציב אותן. לרוב יפוזרו החלוקים על בד פלריג, בד מיוחד העשוי מפולימרים שמצד אחד לא נותן לשמש לחדור לאדמה וליבש אותה ומצד שני מאפשר כניסה של מים. מדוע עושים זאת? בכדי למנוע מהסלעים להתערבב עם האדמה ולהתפזר ולהשאיר בסופו של דבר שביל לא מעוצב וכן בשביל למנוע צמיחה של עשבי בר לא רצויים.

לדעת היכן למצוא את היפים ביותר

בכדי למצוא את האבנים המתאימות והיפות ביותר לא צריך לצאת לטבע או לארגן טיול מיוחד בכדי לאתר אותן בשטח. חלוקי נחל במגוון סוגים וצבעים לעיצוב מרהיב ניתן למצוא במשתלה וליהנות מעיצוב מרהיב וטבעי גם יחד.

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל