למחלקת צמחיה מלאכותית

טוף לגינה

טוף לגינה, זה רק משתלות אייל!

כאשר מתכננים גינה, חושבים לא רק על העצים והצמחים שיהיו בגינה, ולא רק על אביזרי נוי שיקשטו אותה, אלא גם על החיפוי שיהיה לאדמה. ישנם סוגים רבים של חיפויים שמתאימים לגינות, אולם אחד המומלצים שבהם הוא טוף לגינה אשר מהווה חיפוי יפהפה ומיוחד, שגם תורם לחיסכון במים ולהגנה על האדמה והצמחייה שבגינה. במשתלות אייל תוכלו לרכוש טוף לגינה וגם אבנים במגוון סוגים וצבעים, וליהנות מגינה יפהפייה וחסכונית.
 

מהו טוף לגינה?

הטוף הוא תוצר של התפרצויות וולקניות, והוא מהווה אבן אוורירית במיוחד. הטוף הוא סלע בעל משקל קל, והוא מתאים באופן מיוחד לכיסוי של שטחים נרחבים וגם לניקוז של מים. טוף לחצר הוא בעל יתרון גדול של חיסכון במים, מאחר שכאשר מפזרים שכבה עבה דייה של אבני טוף, הוא שומר על הלחות של הקרקע. המשמעות היא, שהמים שבהם משתמשים על מנת להשקות את הצמחים שבגינה אינם מתאדים מחום השמש, אלא נשמרים באדמה ומשקים את הצמחים במשך זמן רב יותר. ניתן להשיג טוף במספר צבעים – שחור, צהוב, אדום או מעורב. הטוף גם מגיע במבחר גדלים שונים, כאשר הגודל המינימאלי הוא כ-4 מ"מ, והגודל המקסימאלי הוא כ-20 מ"מ. הגודל המומלץ לחיפוי גינות הוא גודל בינוני, אשר מאפשר חיפוי נאה, שימושי, נוח וחסכוני.
 

יישום של טוף לגינה


כאשר מיישמים טוף לגינה, יש להניח תחילה יריעה נגד עשבים שוטים, ולחזק אותה בעזרת יתדות מתאימות. לאחר מכן יש לפזר שכבה אחידה של טוף על השטח כולו. באזורים שבהם מתכננים לשתול צמחים, יש לפזר שכבה בעובי של 7-10 ס"מ טוף, ואילו באזורים שבהם לא מתוכננת צמחייה, ניתן להסתפק בשכבה של 5 ס"מ בלבד. ככל שהשכבה עבה יותר, כך ההסתרה של האדמה טובה יותר, וכן גם השמירה על הלחות של האדמה במקום.
 

משתלות אייל


משתלות אייל מציעות לכם מבחר סוגים של אבני טוף, באיכות גבוהה, כמו גם הדרכה ביישום של הטוף ושירות מקצועי לכל שאלה או סיוע.בנוסף אנו מציעים גם פתרונות לעיצוב הגינה כמו חלוקי נחל לגינה, מסלעות ואבני נוי נוספות. משתלות אייל הן בעלות ניסיון של כ-25 בכל תחומי הגינון, והן מעניקות לכם סיוע בכל שאלה שבה תיתקלו במהלך תכנון הגינה או העבודה בה. אצלנו, מרכז הגינון משתלות אייל תוכלו לרכוש את כל סוגי הצמחים לגינה, החיפויים, מערכות ההשקיה והגינון וכל אביזר אחר שתזדקקו לו בגינה שלכם. נסו ותיהנו!

רוצים לרצף את הגינה שלכם בעזרת אבני טוף? בואו לרכוש אותו במקום האיכותי ביותר – משתלות אייל!

לחצו פה לכניסה לקטלוג של כדים

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2022 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל