למחלקת צמחיה מלאכותית
משתלות אייל
מאמרים

טיפול בסחלב

חזרה למאמרים

משפחת הסחלבים!

הוא אצילי, נחשק, יפה ומיוחד תכירו את הפרח עם היופי העדין והנדיר , הסחלב, הסחלב הוא פרח רב עונתי ופריחתו חוזרת בכל שנה. הוא נחשב לצמח יוקרתי ומפואר.

הוא שייך למשפחת האספרגאים והוא מונה מעל ל- 800 אלף סוגים ו25,000 מינים. לסחלב צורה ייחודית וכאשר עושים הכלאה בין סוגים שונים של הפרחים הגדולים, הצבעוניים, המיוחדים נוצרים סחלבים מיוחדים המשמשים כצמחי נוי. בישראל, הסחלב הפופלרי הוא הפנליפס וזה בגלל זמן פריחתו הארוך יחסית הנמשך בין 3-7 חודשים. הסחלב הוא בין הצמחים היפים ביותר שניתן לגדל בבית מאותו מבחר רחב של צמחים לבית. במידה ורוצים לגדל סחלב בגינה הסוג המתאים הוא הסימבידיום שאותו ניתן לגדל במקום מוצל ולהשקות פעם ב 10 ימים. זמן הפריחה שלו הוא חודש וחצי בשנה.

אופן הטיפול בסחלב

טיפול בסחלבאופן הטיפול בגידול סחלב בבית : הסחלב אינו אוהב שמש ישירה ולא חובב קור. בבית יש להניח את הסחלב במקום מואר, לא צמוד לחלון. ההמלצה היא להשקות את הסחלב פעם בשבועיים לפעם בשלושה שבועות במים מזוקקים . שורש הסחלב אוהב הרבה מים, יש להשקות את הפרח עד שהמים יוצאים מתחתית העציץ ואת עודפי המים בתחתית שופכים ולא משאירים. עודף השקייה מסוכנת יותר ממחסור במים כיוון שרטיבות ממושכת גורמת להתפתחות ריקבון בשורשים. מומלץ וכדאי להשקות בשעות הבוקר וזה על מנת שהעלים יספיקו להתייבש ולא יהיו רטובים בלילה. בנוסף, פעם בכמה השקיות מומלץ למהול את המים עם דשן סחלבים (מחירו של דשן הסחלבים נע בין 20-25 שקלים).

האור הוא הגורם המכריע בקביעת פריחת הסחלב. יותר מידי אור יגרמו לפרח להתייבש או לפגמים בעלים ומעט מידי אור יגרמו לפרח לא לפרוח מספיק. כמות אור מתאימה תורת לפרח לפרוח בצורה תקינה ויעילה. לידיעתכם, אם צבע העלים ירוק בהיר, הצמח מקבל כמות אור מספקת אך אם צבע העלים ירוק כהה הצמח מקבל פחות מידי אור. כאשר הסחלב מפסיק לפרוח עדיין ממשיכים להשקות אותו ומחכים לחודשים קרירים כמו דצמבר. סחלב צריך תקופה של 45 יום בטמפרטורה של 15 מעלות כדי לפרוח. בדרך כלל הוא יפרח בפברואר או ינואר ואז הפריחה שלו תיהיה גדולה בהרבה מהפעם הקודמת. מזיקים: הסחלב הוא צמח עמיד מפני מזיקים והמזיק שיכול לפגוע בו נקרא קנימה קמחית ניתן להסירה באמצעות תכשיר נגד, הוא נקרא קונפידור ומחירו נע בין 45-50 שקלים.

מחירם של הסחלבים במשתלות נע בין 70-300 שקלים בדרך כלל ככל שהסחלב גדול יותר, הוא מחזיק יותר זמן ולכן מחירו יהיה יקר יותר,לנו יש משתלה עם מגוון ייחודי של מוצרים, בואו לבקר אותנו במרכז הגינון משתלת אייל, נשמח לעמוד לשירותכם!

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2022 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל