למחלקת צמחיה מלאכותית
משתלות אייל
מאמרים
07/06/2017

מרבדי דשא

חזרה למאמרים

לרוץ על מרבדי דשא יפיפיים ונעימים

דשא תמיד היה משטח יפה לעין ונעים ששימש מיליונים ברחבי העולם, אך מאז הומצא בשנות ה-60 בארצות הברית הדשא הסינטטי, ושימש בתחילה בעיקר מגרשי מבייסבול, הפך הדשא הסינטטי פופולרי ברחבי העולם כולו, בעיקר במקומות בהם קיים מחסור במים ויש בעיית השקיה. מרבדי דשא סינטטי איכותיים נמצאים בגני ילדים רבים בישראל, במקומות ציבוריים וכמובן בבתים פרטיים, בוילות וכדומה. זהו פתרון מעולה המאפשר לנו ליהנות ממראה ירוק ורענן של דשא אמיתי וחוסך לנו כסף רב על השקיה, תחזוקה ועוד. ההתקנה היא עניין פשוט יחסית אך רצוי לקבל ייעוץ מגורם מקצועי. כמו כן עבור מי שאינו מוכן לוותר על הדבר הטבעי –
ניתן להתקין מרבדי דשא אמיתי שהם כמובן עניין אחר על היתרונות והחסרונות שלהם, אך כאן עוד יותר חשוב להתייעץ ולרכוש את המרבדים ממשתלות מנוסות שמחזיקות בדשא מהסוג האיכותי והמתאים לאקלים הישראלי.

פרוייקטים נוספים:
 פרוייקטים - מרבדי דשא פרוייקטים - מרבדי דשא
טל’  072-2160667

הנה כמה דברים שכדאי לבדוק לפני שרוכשים מרבדי דשא אמיתי לבית, לחצר או לכל מקום אחר:

תחזוקה -

חשוב לזכור שדשא דורש טיפול רציף, השקיה, כיסוח, ניקוי העשבים השוטים הצומחים בו ועוד. ישנם סוגי דשא רבים, חלקם גדלים פרא ובמהירות ודורשים טיפול אינטנסיבי יותר, השאלה האם יש לכם זמן לטפל בדשא על בסיס קבוע.

סוגי דשא -

ישנם סוגי דשאים בעלי כושר שיקום בדרגות שונות המסוגלים לצמוח ולשרוד גם כאשר מזניחים אותם יחסית, וכן יש דרגות שונות של קושי ורכות שצריכה להתאים לכם: במידה ויש לכם ילדים קטנים, או אתם אוהבים לשבת על הדשא, יש לשקול את סוג הדשא לפי גורם זה.

התאמה למזג האוויר -

אם אתם גרים במקום קר, תצטרכו למצוא סוג שדשא תואם וכו'.

כלי עבודה -

ישנם שני דברים עיקריים שדשא צריך לקבל על בסיס קבוע על מנת להישאר טרי ויפה: השקיה וכיסוח. לכן כאשר אתם קונים מרבדי דשא, אתם חייבים להצטייד בציוד מתאים: בין אם זה צינור, ממטרות או טפטפות. בנוסף חשוב להצטייד במכסחת דשא טובה ומקצועית.

טיפול נוסף -

ניכוש עשבים וריסוס באופן קבוע הם גם חלק מתהליך השמירה והטיפוח של הדשא.


כפי שאתם שמים לב, זו הרבה עבודה והשקעה. מדובר בשני עולמות שונים: אלו שרוצים ליהנות רק מהמראה ולא להשקיע , ייהנו מדשא סינטטי, ומי שחשובה לו עבודת האדמה, הטבע וכדומה, ייהנה מדשא אמיתי וגם יהיה גאה באופן בו הוא מטפל בו ומביא אותו להיראות נהדר.
לסיכום, בכל מקרה, מה שלא תבחרו: דשא סינטטי או דשא אמיתי, פנו לייעוץ מקצועי במשתלה או לגנן שמומחה לכך ותחסכו לעצמכם זמן וכסף. לאחר מכן דאגו להתקנה של המרבדים והתחילו ליהנות מהמראה המצודד ומהתחושה הנעימה שמשרה עלינו תמיד הדשא הנהדר.

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל