למחלקת צמחיה מלאכותית

מרחיקים את הטרמיטים מהגינה

חזרה למאמרים

מרחיקים את הטרמיטים מהגינה: 5 שיטות התגוננות מפני המזיק

טרמיטים הפכו מאז שנות ה-90, אז זוהו לראשונה בישראל, למכת מדינה. מדבירים בכל רחבי הארץ מתמודדים מדי יום עם טלפונים שמבקשים להגיע ולהרחיק את המזיקים הקטנים שעושים שמות למוצרי העץ בבית ובגינה. בעוד שבבית ניתן לזהות במדויק מתי הם פולשים ולראות בעין את הנזקים לריהוט העץ, בגינה אנחנו מתמודדים עם אתגר גדול יותר. לפני הדברת טרמיטים, חשוב ליצור כמה צעדי מנע שיכולים לצמצם משמעותית את הנזק לגינה וגם לבית.

איך מתגוננים מפני טרמיטים בגינה? 5 שיטות לעשות זאת.

ניקוי הגינה באופן קבוע:

טרמיטים אוהבים עץ חשוף, ענפים עבים וישנים שהוסרו ומחכים לפינוי, ריהוט שבור וישן שאין לו ציפוי צבע או ורנית. ניקוי הגינה באופן קבוע מכל הפריטים הישנים, מהענפים ומשברי העץ השונים מאפשר לנו מרחב שליטה ובקרה. אנחנו נוכל לזהות בצורה ברורה יותר את תעלות הטרמיטים שמכוונות אל הבית.

ניקוי וטיפוח הגינה באופן קבוע הוא פתרון יעיל לא רק להרחקת טרמיטים אלא להרחקה של מזיקים אחרים, מעכברים דרך נמלים ועד ג'וקים.

שבילי בטון ואבן באזור החיבור בין הגינה לבית

הטרמיטים אוהבים להגיע אל פתחי הבית דרך הגינה, לרוב באמצעות תעלות באדמה שמגנות עליהם מהאוויר הצח ומאור השמש, שני דברים שהם אינם אוהבים. הדברת טרמיטים מתחילה מפעולות מנע, שאפשר לעשות כבר בשלב התכנון של הגינה.

כך למשל מומלץ לסלול שבילי בטון או אבן לפני הבית ולהעדיף אותם על שבילים מאדמה. הטרמיטים אינם יכולים לחדור את שבילי הבטון ויוצרים לרוב תעלות אדמה מעל לשבילים האלו. תעלות אלו נראות לעין בבירור.

צביעת ריהוט הגינה

רבים מאיתנו משתמשים בריהוט גינה מעץ. כאשר מדובר בעץ חשוף, מדובר גם בבית חם לטרמיטים. בדרך כלל הדברת טרמיטים מתבצעת בריהוט ישן שלא קיבל טיפול מתאים מבחינת צבע וגימור.

כשמדובר בריהוט גינה, חובה לדאוג לגימור מתאים שימנע חדירה של טרמיטים. היום קיימות מערכות ריהוט מוכנות מעץ שעבר טיפול נגד טרמיטים. בנוסף, קיימים חומרי צביעה וחיפוי שמגנים על ריהוט עץ שבניתם לבד.

רכישת אדניות עץ איכותיות

כמו ריהוט גינה, גם אדניות עשויות עץ יכולות למשוך אליהן טרמיטים. כדאי לוותר על אלתורים ולבחור אדניות שעשויות מעץ איכותי, שעבר טיפול נגד מזיקים ונצבע בצביעה עמידה ואיכותית. אדניות מאבן, מתכת, פלסטיק וחומרים אחרים לא יותקפו על ידי טרמיטים ולכן כדאי לשקול שימוש בהן.

הדברת טרמיטים מקצועית

במידה וכבר סבלתם בעבר ממכת טרמיטים בבית, אולי כדאי להזמין מדביר מקצועי שיבדוק את מצב הגינה ויבצע הדברה. הדברת טרמיטים מקצועית תסלק מהגינה את המזיקים הללו ותבטיח תוצאות טובות לאורך זמן רב. חשוב לבחור בחברת הדברה או מדביר בעלי רישיון מטעם משרד העבודה ולוודא שמדובר במדביר בעל ניסיון.

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל