למחלקת צמחיה מלאכותית

משתלה שפותחת את הדמיון

חזרה למאמרים

הבית שלנו הוא המקום אליו אנחנו בורחים בסוף יום העבודה. לא סתם אומרים אנשים "בייתי הוא מבצרי", זהו המקום שבו לא יציקו לנו, לא ישגעו אותנו ובעיקר – נוכל לנוח בו. ומה המקום לנוח אם לא הטבע. אז נכון, לא כל אחד יכול להחזיק בצמוד לבית גינה מפוארת שהוצבע על ידי משתלה מומלצת ולמצוא את עצמו נח על ערסל הקשור בין שני עצי דקל מרהיבים, כשכפות תמרים מתנופפות מעליו ומעניקות משב רוח רענן, אבל כן כל אחד יכול לעצב את הבית שלו כראות עיניו, ובין היתר למלא אותו בצמחייה עשירה, שמקורה במקום ברור: משתלה. למעשה אפשר לומר שזהו המקום שברגע שתכנסו אליו תסתחררו מהמבחר שהטבע מציע, ותצטרכו לברור ולסנן: מהם הצמחים שיגיעו אתכם הביתה.

צמחי משתלה, לכל אחד

עוד לא נולד האדם שיגיד שהוא לא אוהב צמחים, ולא רוצה שיהיו לו בבית. כן ישנם אנשים המפחדים לגדל צמחים וטוענים: "אני הורג כל צמח". אבל מדובר בטעות, וגם אם בעבר פישלתם בגידול צמחייה עבותה באופן עצמאי, היום כבר ניתן למצוא בכל משתלה מומלצת צמחים המתאימים לכל אחד, וכך גם אלו שלא זכו להצלחות עם עציצים יכולים לזכות באווירה ירוקה וטבעית בבית. כמובן שניתן להתחיל עם הצמח הקל ביותר – הקקטוס, המגיע היום בשלל צורות וצבעים ואין צורך להשקות אותו תדיר, אלא לעיתים רחוקות בלבד. באמת שקשה "להרוג" קקטוס והרוב המכריע מצליח לגדלם.

עבור המתקדמים יותר כבר אפשר למצוא את הסוקולנטיים – אותם צמחים בשרניים ומלאי מים שגם הם לא זקוקים להשקיה צפופה. מקור השם שלהם הוא "עסיס", והוא כמובן מגיע מהעובדה שהם "עסיסיים" ואוגרים את המים בהם משקים אותם. זו הסיבה שאין צורך לטפל ולדאוג להם באופן יומיומי. מדובר בצמחים שיכולים להיראות קצרים וקצוצים או "נשפכים" כך שיש מגוון אופציות וניתן להתאים אותם למקום בו אתם רוצים להציב אותם.

לעוף באוויר ולהצמיח פרחים

מלבד אלו המוזכרים מעלה, ישנו סוג נוסף של צמחים שיכולים לעניין חובבי טבע ולגרום כמעט לכל אחד להתאהב בהם: צמחי האוויר. מדובר בצמחים שכשמם כן הוא – הם צמחים החיים באוויר. בניגוד לקקטוסים ולסוקולנטיים את צמחי האוויר אין צורך לשתול באדמה. למעשה תוכלו להציב אותם בכל מקום – על השידה, על אבן קריסטל או על צדף. השורשים שלהם נועדו לאחיזה בלבד ולכן אין בהם באמת צורך. הם זקוקים להרטבה פעמיים בשבוע ולא מעבר, ולעיתים גם יפרחו. מקורם בדרום אמריקה אך היום אפשר להשיגם כמעט בכל משתלה מומלצת. הם מתאימים לכל בית ומספקים אוירה רומנטית וטבעית, בעיקר כשהם מצוותים לאלמנטים נוספים מהטבע כמו גזע עץ או צדפים.

מי מכם שרוצה להשקיע במיוחד יכול לרכוש מהמשתלה שלנו כמות של צמחים מהסוג הזה ולקשור אותם אחד לשני במעין מובייל, עם חוט דייג. מספר כאלה ייצרו וילון טבעי ומרהיב.

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל