למחלקת צמחיה מלאכותית

סידורי פרחים וכל מה שמסביב

חזרה למאמרים

ישנו הבדל משמעותי בין זרים שאנו רוכשים בשביל אירועים לבין אלה לבית, כאשר לבית מדובר בדרך כלל על זרים סגורים שטרם פרחו ועם הזמן והתנאים הנכונים נראה את פריחתם מתגלה אל מול עינינו ואילו זרים לאירועים צריכים להיות בשיאם, עלי הכותרת פרוסים וניחוחות הטבע נישאים באוויר.

הסימבוליות של זרי פרחים

משחר ההיסטוריה ועד היום, לזרי הפרחים היו משמעויות רבות בכל מיני תרבויות. הזרים מסמלים רגשות שונים והם מסוגלים לצבוע אירוע שלם בתחושות שמתעצמות רק בגלל היותם בצבע מסוים ובעלי ניחוח שמאפשר קונוטציות שונות.  כמובן שהכול תלוי בסוג הפרח אשר מוצג לראווה לצד האירוע עצמו.

לדוגמא, חתונות ימי הולדת וימי כיף יתאפיינו בזרים צבעוניים ורעננים שתפקידם לבשר אושר. כאשר האורחים מביטים בהם ישנה הבנה מידית שמדובר על אירוע יוצא דופן ולא עוד יום שגרתי כמו כל אחד מהימים במשך השבוע.

עם זאת, רצוי להתמקד בצבע אחד המנחה את האירוע בכדי שכמות הפרחים עצמם יבלטו ושלא יקרה מצב שעודף הפרחים והסגנונות אינו ממוקד ובמקום להעצים את האירוע ישנה חוסר וודאות וחוסר אסתטיקה.

מה חשוב לדעת?

אם החלטתם שאתם מעוניינים לשזור זר פרחים בעצמכם ואתם מאמינים ביכולות האומנותיות שלכם חשוב שתפעלו על פי כמה קווים מנחים שיכולים למקסם את וויזואליות האירוע שלכם. חשוב לציין שסידורי פרחים הינם משימה לא קלה וללא עזרה מקצועית אתם עלולים להסתבך, לכן חשוב לפרוח עם הדמיון לצד מהלכים משוכללים ומסודרים.

ראשית, וודאו שאתם מודעים לפריחת העונה. מן הסתם ישנם סוגים מסוימים של פרחים שצומחים ופורחים בחורף ואחרים שגדלים לתפארת בקיץ. לשם כך ישנם אלפי מדריכים ברחבי האינטרנט שיכוונו אתכם באופן מושלם.

לאחר מכן, נסו לחשוב על האירוע עצמו ולהבין אילו גוונים וצבעים יתאימו יותר לסוג המאורע. בחתונות השימוש בפרחים לבנים הינו נפוץ ביותר מפני שהם משדרים אלגנטיות וניקיון לצד חיבור טוב מאוד למוטיב האירוע. הכלה ושמלתה הם מרכז העניינים ולכן ההתאמה מדויקת. אין צורך לבחור רק בצבע הלבן כשם שפרחים בצבעים גם מסוגלים להתאים אך חשוב לשמור על גוון בהיר, כלומר וורד בהיר דהוי או סגול.

אם מדובר על אירוע אינטימי יותר, כמו מחווה לבן או בת הזוג רצוי להשתמש בפרחים שמסמלים תשוקה ואהבה. הצבע האדום הינו המזוהה ביותר בסיטואציות הללו והשימוש בו תמיד מתאים.

זכרו, הפרחים תופסים חלק משמעותי בחיינו וישנו קשר ישיר בין הרגשות, הזיכרונות והתחושות שלנו שמופעלים כאשר אנו נמצאים בסביבתם. בחרו בחוכמה ונסו להתייעץ עם בעלי מקצוע כי בסופו של יום מדובר על אומנות אמתית.

 

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל