למחלקת צמחיה מלאכותית
משתלות אייל
מאמרים

שיטות עיצוב גינות

חזרה למאמרים

עיצוב גינות יוקרה

עיצוב גינותאחת הנישות המתפתחות ביותר בתחום אדריכלות הנוף והגננות הוא עיצוב גינות יוקרה.

זה מתחיל בתכנון אדריכלי של השטח המיועד כולל הגדרה ותיחום אזורי השבילים, מיקום עצים והצמחייה ועוד, הכול בהתאם לתנאים הטיפוגרפיים בשטח תנאי מזג האוויר וכדומה. 

כמובן שהשילוב בין האלמנטים העיצוביים השונים כמו אבני דרך, סלעים, בריכת נוי, דשאים ודקים למיניהם הוא שהופך כל עיצוב למשהו ייחודי.

שיטות עיצוב גינות יוקרה מקובלות בעולם

ישנן די הרבה דרכים בהם יכול כל גנן ואדריכל נוף להביא לידי ביוטי את היצירתיות שלו אך הנה כמה מהבולטות שבשיטות העיצוב לגינות יוקרה:

עיצוב גינות יפני – שיטה המאופיינת ביצירת מרחב פתוח הכולל שימוש בעצים נמוכים וקטנים כדוגמת עץ הבונסאי הננסי הידוע, שהוא העץ הנמוך בעולם. שיטת עיצוב ייחודית זאת עושה שימוש גם בסלעים ומשלבת אלמנטים של מים בעיצוב ליצירת מראה רגוע והמעניק שלווה לגינה. הגינון היפני משלב אסתטיקה מעולם הזן והוא עיצוב אהוב ופופולרי לא רק ביפן אלא ברחבי העולם כולו, בעיקר בגינות יוקרה.

גינות מעוצבות בשיטת הפנג שוואי – שיטת הפנג שוואי זוהי שיטת תכנון וארגון של הבית וסביבתו תוך כדי חיבור הרמוני עם הטבע. בשיטה זו משתמשים באלמנטים מיוחדים המתבססים על חמשת היסודות של תורה זו: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. לכן, בגינות העושות שימוש בשיטה זו נראה שימוש בעץ, כמו רצפת דק ורהיטי עץ, אלמנטים של מים כמו בריכות נוי ודגים, מזרקות וסלעים עם נביעות מים, עצים וצמחייה היוצרים חיבור אל האדמה וכן אלמנטים רבים אחרים המתאימים לעקרונות השיטה.

גינות אקולוגית – גינה אקולוגית זוהי גינה "ירוקה" שמטרתה היא לשמור על הסביבה הטבעית שלנו וכן לחסוך במשאבים ובזבוז כספים מיותרים. כך שבגינה האקולוגית נעשה שימוש באלמנטים החוסכים לנו במים וחשמל וכן שימוש במוצרים טבעיים בלבד (חומרי הדברה טבעיים למשל) וללא כל שימוש בחומרים כימיים המזיקים לסביבה.

פרמקלצ'ר – שיטה זו אשר פותחה בשנות ה-70 מתבססת על שימוש במשאבים טבעיים זאת על מנת למנוע זיהום ופגיעה בטבע. למעשה, בשיטה זו מנצלים את המשאבים של הטבע לטובת הטבע. דוגמא לכך ניתן לראות בשימוש בצמחייה הייחודית אשר ניתן להשתמש בה למטרות שונות: מקור מזון לחיות, גידול פירות וירקות לאכילה, צמחים שמזריעים את עצמם, צמחיים רב שנתיים הניתנים לגידול במשך כל העונה ועוד מגוון אלמנטים "טבעיים" וחסכוניים. כמו כן נעשה שימוש במערכות המנצלות את מי הגשמים וההשקיה לשם שימוש חוזר במים, מערכות המנצלות זבל אורגני ועוד.

ישנן שיטות עיצוב רבות נוספות וכאן נתנו רק טעימה קטנה מהן. משתלות אייל מתמחה בעיצוב גינות זה שנים רבות, הקמנו גינות מעוצבות ויפהפיות עבור לקוחות רבים ואנו יכולים להגשים את החזון האישי שלכם ולהקים את הגינה עליה תמיד חלמתם. לעיצוב הגינות שלנו יש טאץ' ייחודי ויצירתי במיוחד, המתבסס על הניסיון הרב והחוש העיצובי המפותח של אדריכלי הנוף שלנו. אתם מוזמנים להתרשם מגלריות הגינות שעיצבנו ולתאם עמנו פגישת ייעוץ בה אנו נבחן את השטח ונבין לעומק את החזון והצרכים שלכם.

לעיצוב גינת החלו

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל