למחלקת צמחיה מלאכותית

עצי פרי לגינה

פירות חיים בגינה הפרטית!

עצי פרי לגינה הם שילוב של יופי עם תוצרת ומהוים סיפוק וחויה בלתי רגילה. כדי להצליח בגידולם יש לקבל הדרכה מדויקת על אופני שתילתם ואיזה זן מתאימים לכל קרקע.

במאמר שלפנינו נביא מספר פרטים חשובים ולמה זה כדאי.

הצלחה של עצי פרי

שתילה וגידול של עצי פרי לגינה הם תוצאה של השקעה. השקעה של זמן, כח ואנרגיה אך אין ספק כי התפוקה המתקבלת בסופו של דבר שווה את הכל. אי אפשר לתאר את הסיפוק והתחושה הטובה שמתקבלת לראות עצים אלו מוציאים את הפרי לראשונה, שלא נדבר על כך שהפירות המתקבלים הם בעצמם תמורה הולמת לעבודה שהושקעה, כך אפשר להנות מהם וגם לספק לסביבה הקרובה. השאלה היא רק מה זה דורש מבחינת העבודה, מה עושים כדי להצליח עם העצים וכמובן לא לשכוח שעצים מסוג זה משמשים בתור עצי נוי נפלאים.
 

סוגי עצי פרי


השלב הראשון בשתילת העצים הוא קודם כל לבחור את העץ הנכון לקרקע שלנו ובהתאם למקום המיועד. ישנם עצים רבים שיש להם נוף עם פריחה רחבה. אם המקום קטן מדי או צפוף לא מתאים עצים גדולים למקום הזה. יש לוודא מראש לאיזה גודל אמורים עצים אלו לפרוח ועל פי זה להחליט אם זה מתאים או קטן מדי למקום. סוג הקרקע גם הוא צריך להלקח בחשבון, היות ולא כל כך קרקע מתאימה לכל עץ. יש לבדוק כי הקרקע אינה רטובה מדי, ולא אוספת לתוכה מי גשמים ללא ניקוז. כי המצב הזה יגרום לרקבון של השורשים ולנבילה מואצת.

נתון נוסף הוא לברר מה בנוגע לחדירת קרני שמש במקום. עצים כמעט כולם זקוקים באופן רציף לתנאי שמש ולא ישרדו בתנאי צל ממושכים. אם שטח הקרקע אינו מאפשר חדירה של כחמש-שש שעות שמש לא כדאי להתחיל בתהליך, כיון שהעץ בסופו של דבר לא יצליח והתהליך יכשל ויאכזב.
 

יתרונות עצי פרי


אם אתם עדיין מתלבטים, כדאי לדעת אלו יתרונות יניבו עצים מסוג זה כאשר תשתלו אותם בחצר ביתכם:

- פרי למאכל, פשוט מאד, היות ומדובר בעצי פרי לגינה תקבלו בסופו של יום פירות טעימים טריים למאכל. אם זהו עץ פרי שמניב פירות כל השנה, לא תפסיקו להשתמש בהם ולהנות כל יום מחדש.

- אפשרות עוד יותר טובה למעוניינים בפירות בריאים, לשתול אותם בתנאי גידול אידיאלים ללא חומרי ריסוס או דשנים וכימיקלים וכך להרויח פירות אורגניים עוד יותר משובחים שאי אפשר להשיג אותם בחנות הפירות השכונתית.

- עצים אלו יניבו לכם צל נעים וטוב. מה טוב יותר מאשר להתרפק בצילם ולהנות מן האויר הנעים בקיץ החם? כל בני המשפחה יהנו להסתופף בצל העצים ואולי תוך כדי גם להתכבד מן התוצרת הטריה.

השתכנעתם? בואו לקנות! משתלות אייל ידריכו אתכם עכשיו בכל הנוגע לעצים כדי שתצליחו בתהליך כולו!

משתלות אייל אחים לוי בע”מ - מרכז גינון
מושב ישרש משק 46 | מיקוד 76838

טל’ 08-9226544 | פקס 08-9251448

eyal.gardencenter@gmail.com
שעות פתיחה 

בימי א'-ה' 08:00 - 17:00 | בימי ו' וערבי חג 08:00 - 15:00
 

STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
שיווק באינטרנט
© 2021 כל הזכויות שמורות למשתלות אייל